Myśli Ojca Założyciela

Między uprzejmością a serdecznością, miłością jedną a drugą istnieje nieskończona otchłań, którą można dostrzec bez umiejętności wnikliwego obserwowania, którą się czuje, nawet jeśli trudno ją opisać.

Pogoda
Wrocław °C
  28.06.2022 Ferienhaus Ostsee

Jadwiżański portret

Św. Jadwiga w posłannictwie duchowych córek Sługi Bożego ks. Roberta Spiske.

Co uczyniło Ciebie sławną, święta Jadwigo? Wskaż nam ziarno gorczyczne, które umieściłaś w ziemi i z którego wyrosło drzewo Twojego żywota, przynosząc owoc w postaci Twojej nieustającej chwały.

Tak w kazaniu na uroczystość św. Jadwigi Śląskiej rozważał Sł. B. ks. Robert Spiske. Patronowała jego rodzinnej parafii i całej archidiecezji wrocławskiej, stając się dla gorliwego kapłana przykładem i ciągłą zachętą do świętości. Odkrywając tajemnice życia Świętej Księżnej i widząc aktualność nauki płynącej z jej postawy, właśnie św. Jadwigę dał 150 lat temu za patronkę swoim duchowym córkom – Siostrom Jadwiżankom. Tym samym wskazał kierunek, zgodnie z którym powinno rozwijać się życie duchowe każdej Siostry, byśmy same zdążając do zbawienia mogły spełniać nasze zadania mocą charyzmatu otrzymanego przez posługę Ojca Założyciela.

Więcej…

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia (Opera, Firefox, Chrome, IE).

EU Cookie Directive Module Information