Myśli Ojca Założyciela

Żadne potoki cierpienia nie mogły ugasić ognia miłości, którą kochał nas Zbawiciel aż po kres życia, miłości, z którą szedł za nas na śmierć.

Pogoda
Wrocław °C
  23.03.2023 Ferienhaus Ostsee

Priorytety wychowawcze

/ze wstępu/

Fundamentem na którym opiera się pedagogika chrześcijańska, a więc i praca wychowawcza w przedszkolu katolickim, jest Ewangelia. Zaspokaja ona głód ludzkiego serca, pozwala na odkrycie godności człowieka jako Bożego dziecka, a jednocześnie uczy odpowiedzialności i staje przed każdym kto ją przyjmuje jako trudne ryzyko i wyzwanie.

Pedagogika ewangeliczna wskazując na Mistrza z Nazaretu uczy pogodnej akceptacji siebie samego jak i drugiego człowieka, budzi nadzieję i wskazuje na najgłębszy sens życia. Każe szanować człowieka takim, jakim jest, dlatego, że nosi w sobie podobieństwo do Boga, a nie dlatego, że wydaje się nam tego godnym. Prawdy przekazane w Ewangelii mają wymiar uniwersalny i ponadczasowy, nie ulegną nigdy przedawnieniu. Są odrzucane, gdyż przerażają niektórych wielkością stawianych wymagań, ale też porywają i rozpalają tych, którzy szukają ideałów.

 

Do pobrania (pdf):

* pełny tekst

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia (Opera, Firefox, Chrome, IE).

EU Cookie Directive Module Information