...świadomość jest cierpieniem bólu.

19.04.2024 Ferienhaus Ostsee

jadwiga

Zapraszamy dzieci z naszego przedszkola oraz naszych kochanych Absolwentów do wzięcia udziału w konkursie.

Św. Jadwiga jest Patronką Zgromadzenia Sióstr Jadwiżanek i z radością podejmujemy zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie.

Mogą to być prace zbiorowe lub indywidualne.

Matka Henryka Pobożnego, żona Henryka Brodatego oraz śląska księżna, czyli św. Jadwiga. To właśnie tej postaci jest poświęcony konkurs literacko-plastyczny.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży. Obejmuje dwie kategorie: literacką (opowiadanie) i plastyczną (malarstwo, rysunek). Rozgrywa się również w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja oraz szkoły średnie.

Prace konkursowe w wersji papierowej zostaną przekazane 13 września 2018 r. do Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu,Plac Zamkowy 1, 49-300 Brzeg.

Rozstrzygniecie oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej konferencji historycznej, pod hasłem „Kult św. Jadwigi i Piastowie brzescy”, którą muzeum planuje zorganizować pod koniec września. Honorowy patronat nad konkursem objął Maciej Stefański, starosta powiatu brzeskiego.